Hitro iskanje
Iskane besede

Obdobje

Družba




Podrobno iskanje
 
INI-355/25

ZAVAROVALNICA TRIGLAV, d.d., Ljubljana

Skupina Triglav skupaj z EBRD vstopa v lastništvo poljskega insurtech partnerja

Na podlagi določil Pravil Ljubljanske borze, d.d., Ljubljana in veljavne zakonodaje družba ZAVAROVALNICA TRIGLAV, d. d., Ljubljana objavlja naslednje sporočilo:

Triglav bo s kapitalsko naložbo v obdobju naslednjih 24 mesecev pridobil do 24,8-odstotno lastništvo v hitro rastoči insurtech družbi HPI GMA S.A., s katero sodeluje na poljskem trgu avtomobilskih zavarovanj. V manjšinskem deležu bo njena lastnica postala tudi Evropska banka za obnovo in razvoj (EBRD). Triglav s to naložbo utrjuje svoje delovanje na poljskem trgu, kar je skladno s strateško ambicijo internacionalizacije njegovega poslovanja.

Skupina Triglav na poljskem trgu avtomobilskih zavarovanj sodeluje z zavarovalno-zastopniško družbo HPI GMA S.A., ki je bila ustanovljena leta 2019 in deluje pod blagovno znamko Trasti. To hitrorastoče insurtech podjetje, ki ima 700 tisoč strank, izvaja distribucijo in sklepanje avtomobilskih zavarovanj Triglava na poljskem trgu. S kapitalsko naložbo Triglava in EBRD bo Trasti financiral nadaljnjo rast svojega pretežno digitalnega poslovanja in zasledoval preostale poslovne cilje.

Predsednik uprave Zavarovalnice Triglav Andrej Slapar: »Naše strateške ambicije so usmerjene v rast izven obstoječih trgov in krepitev naše mednarodne prepoznavnosti. Dobro priložnost za to nam nudi perspektivni poljski trg, na katerem sodelujemo z ambicioznim partnerjem Trasti, ki pri svojem delovanju uspešno združuje sodoben, tehnološko podprt pristop s poglobljenim razumevanjem lokalnega trga. S kapitalsko naložbo skupaj z EBRD podpiramo njegov nadaljnji razvoj in poglabljamo medsebojno sodelovanje.«

Janusz Wojtas, izvršni direktor Trasti: »Trasti je sodoben, na prihodnost pripravljen digitalni zavarovalni posrednik, ki lahko zahvaljujoč tehnologiji in znanju svoje ekipe ustvarja lokalne produkte na podlagi univerzalnih procesov, in s tem izvaja resnične izboljšave uporabniške izkušnje. Naložba EBRD in Triglava ni zgolj finančna podpora, temveč tudi dokaz, da naš model deluje in to uspešno. Zbrana sredstva bomo uporabili za nadaljnje drzne inovacije in izzivanje ustaljenih vzorcev. Vsak dan se sprašujemo ne le, ali lahko nekaj naredimo drugače, temveč ali lahko to naredimo povsem na novo.«

Tamas Nagy, sovodja oddelka za zasebni kapital pri EBRD: »Trasti je odličen primer tehnološko usmerjenega podjetja z visokim potencialom, v kakršna želimo vlagati na Poljskem. Veseli nas, da smo s to transakcijo uspeli vključiti tudi  izkušenega mednarodnega vlagatelja, kot je Triglav, in prepričani smo, da bo naše partnerstvo omogočilo, da Trasti dozori v vodilnega akterja na trgu.«

Andreea Moraru, regionalna direktorica EBRD za Poljsko in baltske države: »Kot eden najhitreje rastočih zavarovalniških posrednikov je Trasti v odličnem položaju za spodbujanje nadaljnjih inovacij, večje konkurenčnosti in boljše kakovosti storitev na področju zavarovalnega posredovanja na Poljskem. Ponosni smo, da lahko podpiramo njegovo nadaljnjo rast.«

Informacije bodo objavljene na spletnih straneh Zavarovalnice Triglav, d.d., www.triglav.eu, od 22. 7. 2025 dalje ter bodo dostopne na javnih spletnih straneh družbe še najmanj pet let.

Uprava Zavarovalnice Triglav, d.d.
Datum: 22.07.2025
Pripeti dokumenti:  Sporočilo za javnost